PÓŁNOC Nieruchomości

Grunty - Sprzedaż  -  CZEMIERNIKI

notuj

Dostępna powierzchnia 2730,00 m2
Cena 273000,00 zł
Data aktualizacji 2021-02-12
Województwo lubelskie
Miejscowość CZEMIERNIKI
Numer identyfikacyjny ogłoszenia 38925/3877/OGS
Cena dotyczy jednej działki

Sprzedam działki inwestycyjno-budowlane o powierzchni 2730 m2 w Gminie Czemierniki, sołectwo Czemierniki II .

Numery działek: 559/2, 559/3, 559/4, 559/5.

Gmina Czemierniki położona na styku trzech powiatów: parczewskiego, z którym graniczy poprzez gminę Siemień, lubartowskiego - poprzez gminę Ostrówek.
Spośród gmin powiatu radzyńskiego Gmina Czemierniki graniczy z gminami: Borki, Radzyń Podlaski, miastem Radzyń Podlaski i gminą Wohyń

Pod względem klimatycznym obszar ten położony jest w regionie klimatycznym Podlasko-Poleskim.
Gmina leży na styku dwóch mezoregionów: Pradoliny Wieprza i Wysoczyzny Lubartowskiej.
Centralna część gminy wraz z miejscowością gminną znajduje się na obszarze mezoregionu Wysoczyzna Lubartowska.

Osada Czemierniki, ze względu na swoje wartości historyczno-kulturowe (m.in. niemal niezmieniony układ przestrzenny miasta i unikatową architekturę), została wpisana do rejestru zabytków województwa lubelskiego.
Na terenie gminy pod ochroną konserwatorską znajdują się również dwory w Bełczącu i Stoczku oraz 92 domy drewniane, 20 kapliczek, 2 zagrody a także młyn, stodoły, obory i areszt.

Zespół pałacowo-obronny tworzy renesansowy pałac (willa typu włoskiego) otoczony murami, stawami i fosą oraz zabudowa gospodarcza - murowany budynek oficyny.
Fortyfikacje wzniesione w stylu starowłoskim złożone są z kurtyn i czterech bastionów zbudowanych z kamienia polnego i cegły. Wszystkie bastiony mają strzelnice, a część z nich - kazamaty. Nieregularny czworobok fortyfikacji bastionowej dwoma blokami opiera się o stawy, a pozostałymi o fosy (ich fragmenty zachowały się do dzisiaj). Do wnętrza zespołu prowadzi od zachodu droga, która biegnie groblą rozdzielającą stawy, i brama wjazdowa zwieńczona ośmiobocznym samborzem.
Obecnie właścicielem tego unikalnego zabytku jest Fundacja "Fortalicja Czemierniki".
Kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika jest dziełem Piotra Durie. Wzniesiony został w stylu renesansu lubelskiego. Ceglany, jednonawowy kościół, nakryty dwuspadowym dachem, posiada dwie sześciokondygnacyjne wieże przykryte hełmami z blachy oraz portyk przed głównym wejściem.
Gmina Czemierniki odgrywa ważną rolę w systemie obszarów chronionych Lubelszczyzny.
Dolina Tyśmienicy to jedna z ważniejszych ostoi ptasich w Polsce to prawdziwy raj dla ornitologów. Dzięki swym walorom ornitologicznym została zakwalifikowana do jednego z ptasich obszarów Natura 2000 o nazwie DOLINA TYŚMIENICY. Jest to obszar rangi europejskiej i jednocześnie ważny korytarz ekologiczny o znaczeniu ponadregionalnym. Rzeka Tyśmienica stanowi bowiem istotne połączenie między ważnym ekosystemem, jakim jest Polesie Lubelskie z pradoliną Wieprza, a jednocześnie z korytarzem ekologicznym Wisły.

Występuje tu koncentracja ptaków wodno-błotnych jak: rybitwa białoczelna, krwawodziób, rycyk oraz sieweczki. Rzadkim przedstawicielem z rodziny czapli jest tutaj czapla biała, często obserwowana na stawach Skruda. Z tym środowiskiem są związane również takie gatunki jak: perkoz rdzawoszyi, rybitwa białoczelna, czernica oraz błotniak łąkowy. Z ptaków drapieżnych należy odnotować polujące tutaj często ptaki drapieżne jak: kobuz oraz dwa najważniejsze gatunki jak puchacz mający tutaj swoje stanowisko lęgowe czy zalatujący na stawy z okolic Suchowoli bielik.

Dużym wzięciem u wędkarzy cieszą się rybne wody Tyśmienicy.

Zapraszam do oglądania

885 851 172

Więcej ofert znajdziesz na naszej stronie www.polnoc.pl

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.
Przedstawione wizualizacje i grafiki mają charakter wyłącznie poglądowy i stanowią wyłącznie materiał pomocniczy, ułatwiający zorientowanie się w ogólnym wyglądzie oferowanej nieruchomości.

Niniejsze ogłoszenie wraz z jego elementami jest własnością Północ Nieruchomości Sp z o.o. lub podmiotu współpracującego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie oraz korzystanie z niniejszych materiałów w jakikolwiek inny sposób wykraczający poza dozwolony użytek określony przepisami ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24 poz. 83 z późn. zm.) bez pisemnej zgody Północ Nieruchomości Sp z o.o. lub podmiotów współpracujących jest zabronione i może stanowić podstawę odpowiedzialności cywilnej oraz karnej.

Niniejsze materiały stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o. w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.).

Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości - asariWEB

Zapytaj ogłoszeniodawcę
Tel. 885...885 851 172
osoba do kontaktu: Klaudia Mikiciuk

Administratorami Twoich danych osobowych są Robert Borzym i Bartłomiej Dyląg, działający pod firmą Friscom s.c. Robert Borzym, Bartłomiej Dyląg ("FRISCOM"). Wysyłając zapytanie i akceptując Regulamin zawierasz umowę z FRISCOM, który będzie przetwarzał dane osobowe przekazane przez Ciebie za pomocą formularza w celu wykonania tej umowy oraz dla prawnie uzasadnionych celów FRISCOM. Dane te będą przekazane Ogłoszeniodawcy ( PÓŁNOC Nieruchomości Sp. z o.o., z siedzibą 31-115 Kraków, ul. Balicka 35, KRS 0000480893, NIP 6772377759, REGON 122972929 ), który z chwilą zebrania danych staje się również ich administratorem i może je przetwarzać w celu skontaktowania się z Tobą w odpowiedzi na przesłane przez Ciebie zapytanie. Dane przekazujemy także podmiotom trzecim, z którymi łączy FRISCOM stosunek powierzenia. Masz prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. W określonych przypadkach masz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na potrzeby takiego marketingu, przenoszenia danych, a także do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Czytaj więcej...

Możesz także przejść na stronę www: http://www.polnoc.pl/

<< powrót do formularza

PÓŁNOC Nieruchomości

ogłoszenia
wybrane ogłoszenia
 DĄBROWA GÓRNICZA  magazyny - sprzedaż
DĄBROWA GÓRNICZA

pow. 300,00 m2

magazyny - sprzedaż

 WASILKÓW  biura - wynajem
WASILKÓW

pow. 130,00 m2

biura - wynajem

 STARA RUŚ  lokale - sprzedaż
STARA RUŚ

pow. 970,00 m2

lokale - sprzedaż

 OBORNIKI ŚLĄSKIE  magazyny - wynajem
OBORNIKI ŚLĄSKIE

pow. 200,00 m2

magazyny - wynajem

 MIŁAKOWO  grunty - sprzedaż
MIŁAKOWO

pow. 25000,00 m2

grunty - sprzedaż

 KUDRYCZE  grunty - sprzedaż
KUDRYCZE

pow. 3200,00 m2

grunty - sprzedaż

 ZIELONA GÓRA  lokale - wynajem
ZIELONA GÓRA

pow. 51,00 m2

lokale - wynajem

 WIERZCHOWISKO  grunty - sprzedaż
WIERZCHOWISKO

pow. 3100,00 m2

grunty - sprzedaż

 WĄSOSZ Mazowiecka magazyny - sprzedaż
WĄSOSZ, Mazowiecka

pow. 1000,00 m2

magazyny - sprzedaż

 BIAŁYSTOK  biura - wynajem
BIAŁYSTOK - BIAŁOSTOCZEK

pow. 317,00 m2

biura - wynajem

 SUŁKOWICE  grunty - sprzedaż
SUŁKOWICE

pow. 18220,00 m2

grunty - sprzedaż

 SUPRAŚL Cegielniana grunty - sprzedaż
SUPRAŚL, Cegielniana

pow. 750,00 m2

grunty - sprzedaż

zadzwoń zapytanie