5 tys. mkw. nowej powierzchni najmu w Gdańsku

Pozwolenie na użytkowanie otrzymał pierwszy etap Officyny - budynku biurowo-usługowego, w którym prawie 4,2 tys. mkw. to powierzchnia biurowa.

5 tys. mkw. nowej powierzchni najmu w Gdańsku"Officyna", źródło: materiały prasowe

Obiekt zlokalizowany jest w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, tuż przy al. Grunwaldzkiej. Biurowiec powstał na miejscu dawnej siedziby firmy Chemia. Gabarytowo stanowi kontynuację istniejącej w otoczeniu zabudowy, ale jego nowoczesna architektura wnosi zdecydowane ożywienie do pierzei głównej arterii Trójmiasta. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe (ich łączna powierzchnia to blisko 900 mkw.), dostępne niezależnie od strony alei oraz z holu budynku. Na wyższych kondygnacjach znajdują się pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni blisko 4,2 tys. mkw. (piętra od I do III o powierzchni blisko 1,1 tys. mkw., IV - blisko 900 mkw.). Elementem wyróżniającym budynek jest taras na IV piętrze. Biurowiec posiada 20 miejsc parkingowych zlokalizowanych w garażu podziemnym oraz kilkadziesiąt miejsc naziemnych, ponadto szatnie i parking dla rowerów.

5 tys. mkw. nowej powierzchni najmu w Gdańsku"Officyna", źródło: materiały prasowe

Budynek certyfikowany jest w amerykańskim systemie LEED na poziomie Gold. Projekt opracowała APA Wojciechowski Architekci, a konsultantem ds. LEED jest VvS | Architects & Consultants. Officyna stanowi kolejny element rozwoju al. Grunwaldzkiej w Gdańsku jako głównej ulicy biznesowej, przy której lokowane są liczne obiekty handlowe i biurowe. Sama Officyna to także element szerokiej rewitalizacji Wrzeszcza i jego odkrywania „na nowo” poprzez nowoczesne i spójne z istniejącą zabudową zagospodarowanie terenu. Pozwolenie na użytkowanie I etapu inwestycji uzyskane zostało nieco szybciej, niż pierwotnie zakładano.

Trwa już budowa II etapu inwestycji. Budynek będzie miał pięć kondygnacji biurowych i dostarczy na rynek blisko 7,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Planowany termin oddania do użytku to początek 2021 roku.


źródło: informacja prasowa, 16.09.2019