Lublin: prawie 5 tys. mkw. dla Santander Bank

Niemal 5 tys. mkw. powierzchni w lubelskim kompleksie CZ Office Park wynajął Santander Bank Polska S.A. - to rekordowa transakcja na tamtejszym rynku biurowym.

W transakcji najemcę reprezentowała firma Cushman & Wakefield.

Lublin: prawie 5 tys. mkw. dla Santander BankCZ Office Park, źródło: materiały prasowe

Grupa Santander Bank Polska S.A. jest drugą największą instytucją finansową w Polsce pod względem wielkości aktywów. Oferuje rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander, która ma znaczący udział w 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach.

CZ Office Park A, budynek biurowo-usługowy klasy A o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 21 tys. mkw., jest częścią kompleksu CZ Office Park. Budynek jest zlokalizowany na skrzyżowaniu ul. Nałęczowskiej i Al. Kraśnickiej, w pobliżu głównych tras komunikacyjnych Lublina. Budowa obiektów rozpoczęła się w 2015 roku, a realizacja całego kompleksu o pow. całkowitej 80 000 mkw. dobiegnie końca w 2025 roku. Pierwszy etap projektu, w którym powstały dwa budynki biurowe oraz 7-kondygacyjny budynek mieszkalny, zakończył się w 2018 roku.


Źródło: informacja prasowa, 29.05.2019