W krakowskim Dot Office przybędzie nowy budynek

Dobiega końca budowa budynku L1 w kompleksie realizowanym przez Grupę BUMA na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego przy ul. Czerwone Maki i ul. Podole. Dostarczy on 13 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A.

W krakowskim Dot Office przybędzie nowy budynekDot Office, bud. L1, źródło: materiały prasowe

L1 to już dziewiąty biurowiec powstający w ramach Dot Office. Projekt budynku umożliwia elastyczne dopasowanie powierzchni do potrzeb najemcy. Powierzchnia najmu typowej kondygnacji to 2,5 tys. mkw., ale pzewidziano też możliwość połączenia jej przewiązką z planowanym budynkiem L2, co pozwoli na uzyskanie aż 5 tys. mkw. powierzchni na jednej kondygnacji. W rezultacie łączna powierzchnia najmu może wzrosnąć do 23,5 tys. mkw. Na parterze budynku znajdą się lokale handlowe i usługowe.

Na terenie kompleksu znajdą się również strefy zielone i miejsca odpoczynku dla użytkowników budynku - takim miejscem staną się m.in. ciekawie zaaranżowane schody pomiędzy budynkami L1 i L2. Dla rowerzystów zaplanowano specjalne parkingi, szatnie z prysznicami i suszarnie. Kompleks posiada bezpośredni dostęp do miejskich ścieżek rowerowych, a na jego terenie zlokalizowana jest stacja rowerów miejskich Wavelo. Budowa budynku L1 zakończy się w IV kwartale 2019 roku, a budynki L2 i M posiadają już pozwolenie na budowę. Autorem projektu jest uznana pracownia architektoniczna Medusa Group.

W krakowskim Dot Office przybędzie nowy budynekDot Office, bud. L1, źródło: materiały prasowe

W Dot Office skorzystać będzie można także z wielu funkcji i usług towarzyszących. W kompleksie znajdują się: przedszkole, klinika medyczna, fitness klub, fryzjer, sklep spożywczy, piekarnia, kawiarnia, kilka restauracji, kiosk, bankomat, paczkomat i nowo powstała istacja rowerowa. Deweloper przykłada również dużą wagę do zagospodarowania zewnętrznego – pomiędzy budynkami znajdują się strefy relaksu, zapewniające pracownikom możliwość odpoczynku w otoczeniu zieleni. W bliskiej odległości od kompleksu znajduje się wielostanowiskowy parking naziemny funkcjonujący w systemie Park & Ride oraz węzeł komunikacji miejskiej „Czerwone Maki” z szybkim tramwajem do centrum. Deweloper na własny koszt zrealizował też drogę łączącą ul. Podole z ul. Mochnaniec. Dzięki nowemu połączeniu zwiększył się komfort codziennych dojazdów i wyjazdów, usprawniając komunikację na terenie znajdującej się tu Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


źródło: informacja prasowa, 17.04.2019