Warszawa: Poznańska 37 ma wyłącznego agenta

Komercjalizacją butikowego budynku biurowego w centrum Warszawy zajmie się firma Knight Frank. Właścicielem obiektu jest ICON Real Estate.

Warszawa: Poznańska 37 ma wyłącznego agenta
Poznańska 37, źródło: materiały prasowe
Poznańska 37 to przedwojenna kamienica zrewitalizowana pod nadzorem konserwatora zabytków. Jako jedna z nielicznych przetrwała wojnę w niemal nienaruszonym stanie. W lobby swoje miejsce znalazł piec kaflowy, upamiętniony w wierszu Mirona Białoszewskiego, który mieszkał w kamienicy w połowie XX wieku. Chcąc zachować wyjątkową historię budynku oraz styl eklektyczny z elementami secesyjnymi, inwestor zadbał o każdy najmniejszy detal architektoniczny.

Lokalizacja nieruchomości położonej w ścisłym centrum Warszawy zapewnia dogodny dostęp do komunikacji miejskiej i Dworca Centralnego oraz dobre połączenie z lotniskiem. W okolicy inwestycji znajdują się liczne udogodnienia: centra handlowe, kina, teatry, restauracje i hotele.


Budynek po modernizacji zyskał dodatkowe 5. piętro i antresolę. Butikowa inwestycja oferuje łącznie  4 100 m kw. powierzchni, z czego przestrzeń biurowa zajmuje 3 500 m kw., a zlokalizowana na parterze przestrzeń usługowo-handlowa - 600 m kw. Do dyspozycji najemców pozostaje również trzypoziomowy parking podziemny oraz udogodnienia dla rowerzystów. Całość prac powstała w oparciu o standardy zrównoważonego rozwoju, a odrestaurowana kamienica posiada precertyfikat BREEAM.


źródło: informacja prasowa, 25.03.2019