Trójmiasto: postoczniowe grunty zmieniły właściciela

Firma Euro Styl S.A. zakupiła tereny inwestycyjne na terenie Młodego Miasta w Gdańsku. Na powierzchni blisko 7 ha powstać ma zabudowa łącząca funkcje mieszkaniowe i biurowe.

Trójmiasto: postoczniowe grunty zmieniły właścicielaGdańsk, źródło: materiały prasowe

Grunt nabyty przez trójmiejskiego dewelopera, specjalizującego się w inwestycjach mieszkaniowych, był wcześniej własnością Atrium European Real Estate Ltd. W transakcji sprzedającego reprezentowała firma JLL.

Euro-Styl S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej Dom Development S.A. Zakupiona nieruchomość znajduje się pomiędzy ulicami Popiełuszki, Doki i Rybaki Górne, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności. Miejscowy plan zagospodarowania umożliwia realizację na tym terenie zabudowy wielofunkcyjnej, która połączy funkcje mieszkaniowe, biurowe, jak również zaoferuje szerokie spektrum usług. Obecnie na działce planowane jest około 1 200 mieszkań i lokali usługowych oraz około 30 000 mkw. biur.

Trójmiasto: postoczniowe grunty zmieniły właścicielaGdańsk, źródło: materiały prasowe

Obecnie nieruchomość jest niemal w całości niezabudowana. W jej południowo-wschodnim narożniku znajduje się zabytkowa hala, potocznie zwana halą U-bootów, która w przyszłości będzie stanowiła historyczny akcent wzbogacający architektonicznie nową inwestycję na tym obszarze.


źródło: informacja prasowa, 07.03.2019