Hines przedłuża umowy

Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF), właściciel warszawskich biurowców Nestlé House i Ambassador Office Building, poinformował o przedłużeniu dwóch kontraktów z ich najemcami.


Ambassador Office Building, fot. Szymon Polański
Porozumienia z firmami IMCD oraz Yusen Logistics (Polska) obejmują ponad 2 300 mkw. powierzchni biurowej.

Decyzję o przedłużeniu umowy najmu i dobraniu powierzchni w Nestlé House podjął IMCD Polska, jeden z czołowych dostawców na rynku specjalistycznych produktów chemicznych i dodatków funkcjonalnych do żywności w Polsce. Firma będzie zajmowała ponad 1 600 mkw. powierzchni biurowej w obiekcie. W procesie negocjacji najemca był reprezentowany przez CBRE.

Druga z umów dotyczy powierzchni biurowej wynajmowanej w Ambassador Office Building przez Yusen Logistics (Polska), firmę świadczącą usługi w zakresie międzynarodowej spedycji, logistyki i transportu. Po przedłużeniu umowy oraz powiększeniu zajmowanej powierzchni, firma dysponuje w obiekcie biurem o łącznej powierzchni ponad 700 mkw.

Nestlé House oraz Ambassador Office Building to biurowce klasy A, położone przy ulicy Domaniewskiej w dzielnicy Mokotów. Do użytku najemców Nestlé House oddano ponad 17 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 1 450 mkw. powierzchni handlowo-usługowej na ośmiu kondygnacjach. Ambassador Office Building oferuje natomiast 15 436 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 1 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze.

Ambassador Office Building, fot. Szymon Polański

Atutem inwestycji jest dostęp do rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej, w tym I linii metra, a także bliskie sąsiedztwo Lotniska Chopina. Pracownicy biurowców mogą także korzystać z dedykowanej stacji Veturilo i ścieżki rowerowej. W pobliżu biurowców Hines znajduje się jedno z największych centrów handlowych Warszawy – Galeria Mokotów.

Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) to fundusz zarządzany przez Hines, ukierunkowany na nabywanie nieruchomości, a następnie poprawę ich efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez aktywne zarządzanie. Portfolio funduszu HPSIF obejmuje trzy budynki biurowe na warszawskim Mokotowie – Ambassador Office Building, Nestlé House i Sky Office Center oraz Distribution Park Żerań łączący funkcje magazynową oraz biurową.


źródło: informacja prasowa, 06.12.2018