First Data Polska w biurowcu na Ochocie

Nowy najemca zajmie ponad 4 600 mkw. powierzchni biurowej w budynku Equator IV. Właścicielem obiektu jest Karimpol Polska.

First Data Polska w biurowcu na OchocieEquator IV, źródło: materiały prasowe

W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowania umowy najemcy doradzała firma JLL, a w kwestiach prawnych wspierała go kancelaria Clifford Chance. Z kolei zespół GVA Polska reprezentował First Data podczas negocjacji technicznych aspektów umowy najmu oraz koordynował realizację prac fit-outowych.

First Data Polska w biurowcu na Ochocie
Equator IV, źródło: materiały prasowe
Nowy najemca zajmie trzy piętra Equator IV. First Data to jeden z największych dostawców technologii płatniczych na świecie. Firma oferuje rozwiązania do kompleksowej obsługi płatności bezgotówkowych w świecie omnichannel. Jej klientami są banki, instytucje finansowe, wydawcy kart płatniczych, sieci i punkty usługowo-handlowe, firmy i sektor publiczny oraz transportowe spółki miejskie w zakresie rozwiązań dla smart city.

Equator IV to już ósma inwestycja Grupy Karimpol w Warszawie. Budynek oferuje ponad 20 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz około 700 mkw. na parterze na część handlowo-usługową oraz restaurację. W biurowcu znajduje się 7 wind, 226 miejsc parkingowych dla samochodów na 4 poziomach podziemnych, 78 stojaków rowerowych oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów. Zarówno biurowiec, jak i cały teren są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Equator IV jest precertyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski.

Equator IV został oddany do użytku w czerwcu br. Wśród jego najemców znajdują się m.in.: spółka Colian – właściciel m.in. takich marek jak Goplana, Jutrzenka, Solidarność, Grześki, Hellena czy Appetita, Inoffice Group działająca na warszawskim rynku branży biur serwisowanych, Linux Polska – lider otwartych technologii, firma ubezpieczeniowa Pramerica Życie TUiR SA oraz sieć klubów fitness ZDROFIT.


źródło: informacja prasowa, 07.12.2018