Poznański Bałtyk z nowym zarządcą

Zarządzanie biurowcem zlokalizowanym na poznańskich Jeżycach przejęła firma Colliers International.

Poznański Bałtyk z nowym zarządcąBałtyk, źródło: materiały prasowe

W 16-kondygnacyjnym budynku o powierzchni 15 tys. mkw. mieszczą się przede wszystkim biura (12 tys. mkw.) i lokale handlowo-usługowe, zaś na 15. piętrze budynku znajduje się restauracja. Inwestorami obiektu są firmy Garvest Real Estate i Grupy Kapitałowej VOX, projekt budynku został przygotowany przez holenderską pracownię MVRDV we współpracy z rodzimym biurem architektonicznym Natkaniec Olechnicki Architekci.

Potwierdzeniem renomy i niezwykłego charakteru obiektu jest tytuł Bryły Roku 2017. Oryginalna sylwetka wysokościowca ma szansę stać się nowym znakiem rozpoznawczym miasta. Ukształtowana kaskadowo bryła z charakterystycznym podcięciem zaskakuje i zmienia się w zależności od punktu patrzenia. Autorzy projektu inspirowali się specyfiką okolicznej zabudowy oraz architektoniczną ikoną Poznania, czyli bryłą modernistycznego Okrąglaka autorstwa architekta Marka Leykmana. Również nazwa biurowca nie jest przypadkowa, odwołuje się do wspomnień części poznaniaków – w tym miejscu funkcjonowało kiedyś założone w latach 20. XX w. kino Bałtyk.

Na placu Przystań przed obiektem odbywają się pokazy kina letniego, koncerty, wystawy i spektakle. Kameralny skwer w centrum aglomeracji stał się dla poznaniaków jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu.


źródło: informacja prasowa, 05.11.2018