Dodatkowa powierzchnia dla firmy AstraZeneca

Po ekspansji warszawska siedziba AstraZeneca Pharma Poland w biurowcu Postępu 14, należącym do HB Reavis, liczy prawie 18 000 mkw.

W trakcie negocjacji warunków umowy najemcy doradzała firma JLL.

Dodatkowa powierzchnia dla firmy AstraZenecaPostępu 14, źródło: materiały prasowe

AstraZeneca jest globalną firmą biofarmaceutyczną, która opracowuje i produkuje leki na choroby nowotworowe, nerek i metaboliczne, układu krwionośnego i oddechowego. Obecna w Polsce od 25 lat firma zatrudnia tu już blisko 1500 pracowników. W ostatnich latach polski ośrodek znacząco powiększył się w celu przyspieszenia tempa dostarczania nowych leków na rynek.

Postępu 14 to jeden z najnowocześniejszych biurowców na Mokotowie, oferujący 34 500 mkw. powierzchni na wynajem. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne, w tym zasilanie energią wiatrową, kompletna infrastruktura rowerowa, stacja ładowania pojazdów elektrycznych, energooszczędne windy i oświetlenie, czy wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni i chłodzenia klimatyzacji. Oprócz typowych biur działa tu centrum coworkingowe HubHub, bar i restauracja Bocca Bar, kawiarnia DaftCafe, kantyna, sklep spożywczy, drukarnia oraz drogeria.


źródło: informacja prasowa, 15.10.2018