Kolejni najemcy w .KTW I

Trwa proces komercjalizacji katowickiego biurowca - do grona najemców obiektu dołączyły firmy Fujitsu, Teleperformance, EY, TDJ S.A. i Gastromall Group.

Kolejni najemcy w .KTW IHol główny .KTW I, źródło: materiały prasowe

Największym najemcą w .KTW I jest obecnie Fujitsu Global Service Delivery Unit (GSDU), japońska firma zajmująca się dostarczaniem usług i produktów zarówno dla Fujitsu, jak i klientów z całego świata. Poza Polską GSDU obecne są w Rosji, Portugalii, na Filipinach, w Malezji, Indiach i Kostaryce. Pracownicy japońskiego giganta zajęli biura ulokowane na dwóch z czterech docelowych kondygnacji. Jeszcze przed faktycznym uruchomieniem działalności w biurowcu firma ogłosiła rekrutację specjalistów do sześciu linii biznesowych, odpowiadających globalnym potrzebom klientów Fujitsu na świecie. Firma planuje w najbliższym czasie zatrudnienie ok. 200 pracowników.

W czerwcu w .KTW I jako jedni z pierwszych pojawili się pracownicy EY. W biurze zlokalizowanym na kondygnacji +7 pracuje ok. 130 osób, które realizują pełny zakres usług audytowych, doradczych, prawnych oraz księgowych.

W budynku od lipca działa również lokal gastronomiczny City Break – autorski koncept Gastromall Group, stworzony dla kompleksu .KTW. Serwowane są w nim zarówno tradycyjne, jak i wegetariańskie i wegańskie propozycje śniadań, lunchów, deserów i przekąsek. Z oferty mogą korzystać pracownicy biurowca oraz osoby z zewnątrz. Ofertę gastronomiczną biurowca uzupełnia Restauracja ISTO, która rozpoczęła działalność w drugiej połowie sierpnia i proponuje wyrafinowane menu komponowane przez zespół szefa kuchni – Patryka Duszy.

Kolejni najemcy w .KTW IBiuro TDJ w .KTW I, źródło: materiały prasowe

Na kondygnację +2 biurowca .KTW 1 wprowadziła się firma Teleperformance Polska. To druga siedziba światowego lidera contact center zlokalizowana w stolicy Górnego Śląska. Pracownicy operujący z .KTW I są odpowiedzialni za wsparcie produktów jednego z najbardziej znanych producentów elektroniki użytkowej (komputerów, tabletów, smartfonów itp.).

W drugiej połowie września powierzchnię na kondygnacji +6 zajęli również pracownicy spółek należących do TDJ Estate - firmy, która zrealizowała biurowiec .KTW I.

W ostatnim czasie wykończony został lokal dla Banku Handlowego w Warszawie S.A., który wynajął ok. 530 mkw. powierzchni na poziomie +8. W październiku rozpocznie tam funkcjonowanie oddział Citigold, dedykowany do obsługi klientów private banking. Trwają rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi wynajmem dostępnej powierzchni. Wkrótce część z nich zostanie sfinalizowana długoterminowymi umowami najmu.


źródło: informacja prasowa, 11.10.2018