Nowy projekt Ideal Idea Formad

Ideal Idea sfinalizowała zakup terenu pod kolejną, piątą inwestycję magazynowo-biurową, tym razem na granicy Warszawy i Raszyna.

Obiekt stanie na działce o powierzchni 4,5 ha, tuż przy obwodnicy S2, 6 minut jazdy od Park & Ride przy al. Krakowskiej. Łączna powierzchnia Ideal Idea City Park wyniesie 19,5 tys. mkw. Obiekt zaprojektowała również Ideal Idea i ona też będzie jego generalnym wykonawcą.

Nowy projekt Ideal Idea FormadIdeal Idea City Park, źródło: materiały prasowe

W modelu miejskich magazynów będzie to całkowicie nowy produkt. W dziesiątą rocznicę budowy małych modułów SBU (Small Business Units) Ideal Idea, która jest prekursorem takich obiektów (spółka zbudowała pierwszy park przy ul. Działkowej na Okęciu), inicjuje nowy produkt o najwyższych parametrach technicznych. Bardzie to również obiekt atrakcyjny cenowo ze względu na usytuowanie na granicy dwóch stref warszawskich, co pozwoli znacznie zredukować opłaty serwisowe.

Ideal Idea City Park zaoferuje małe moduły magazynowe od 500 do 850 mkw. i ich wielokrotność. Będzie im towarzyszyła elastyczna pod względem konfigurowania i wielkości powierzchnia biurowa klasy A z podnoszoną podłogą, klimatyzacją, przeszklonymi drzwiami z naświetlami o wys. 2,7 m. Przeszkloną fasadę biurową typową dla biurowców klasy A uzupełnią windy pomiędzy kondygnacjami i inne rozwiązania funkcjonalne typowe dla wspomnianej klasy biurowców.

Ideal Idea City Park stanie przy ul. Mieczysława Słowikowskiego, z dobrym dojazdem od ulicy Szyszkowej. Jest to zarazem bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S2 i trasy europejskiej E30, co ma duże znaczenie dla najemców obiektu. Wszystkie cztery hale będą podzielone na moduły do wynajęcia. Będą się one składały standardowo z powierzchni biurowej 110 mkw. i magazynowej w trzech wielkościach: 500, 850 lub 1100 mkw. Biura znajdą się na parterze i na pierwszej kondygnacji i będzie je można dowolnie łączyć oraz konfigurować.

Wysokość magazynów w świetle wyniesie 10 m. Ideal Idea City Park będzie budowany zgodnie z normami ociepleń budynków magazynowych, jakie będą obowiązywały od roku 2021, co zagwarantuje lepszą nawet o 35 proc. izolację budynków, a co za tym idzie - niższe koszty ogrzewania hali.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na przełomie lat 2018/2019, natomiast zakończenie I etapu budowy spodziewane jest w sierpniu przyszłego roku.


źródło: informacja prasowa, 10.10.2018