Nowy kompleks biurowy w Gdańsku

Pierwszy projekt spółki biurowej Skanska w Gdańsku, o łącznej powierzchni ok. 48 000 mkw., będzie też pierwszą inwestycją w Trójmieście z certyfikatem WELL.

Wave, źródło: materiały prasowe

Kompleks Wave powstaje przy al. Grunwaldzkiej 343/345 - w centrum biznesowym w Gdańsku Oliwie. W ramach inwestycji Skanska wybuduje dwa 14–kondygnacyjne biurowce o wysokości 55 m i dwa poziomy garażu podziemnego. W pierwszym etapie na przełomie 2019 i 2020 oddany do użytku zostanie budynek o powierzchni 24 700 mkw. Projekt kompleksu powstał w pracowni architektonicznej medusa group, a za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma CBRE.

Inwestycja firmy Skanska będzie pierwszym projektem w Trójmieście, który otrzyma wymagający certyfikat WELL, potwierdzający wysoki komfort i jakość budynków biurowych. WELL to jeden z najbardziej wymagających systemów, stawiający w centrum zainteresowania zdrowie i samopoczucie człowieka. WELL Building Standard® to system certyfikacji stworzony przez IWBI™ (International WELL Building Institute™). W ramach certyfikacji monitorowane i oceniane jest siedem kategorii: powietrze, woda, odżywianie, światło, kondycja fizyczna, komfort i umysł. Łącznie Instytut bierze pod uwagę 102 cechy każdego budynku i przestrzeni do pracy.

Wave, źródło: materiały prasowe

Dodatkowo, dzięki rozwiązaniom uwzględniającym potrzeby osób o różnym stopniu aktywności i w różnym wieku, gdańska inwestycja Skanska zaprojektowana jest zgodnie z wytycznymi Fundacji Integracja i będzie spełniać wymogi certyfikatu „Obiekt bez barier”.

Wave został zaprojektowany tak, aby wspierać alternatywne środki transportu. Projekt dostarczy ok. 400 miejsc parkingowych na rowery. W obu budynkach powstanie infrastruktura z szatniami i prysznicami dla rowerzystów i biegaczy. W ramach inwestycji powstaną również stacje skuterów i samochodów elektrycznych, z których będą mogli korzystać przyszli pracownicy.

Wave, źródło: materiały prasowe

W biurowcach Wave będzie można m.in. poruszać się po budynku za pomocą smartfona, bez konieczności używania tradycyjnych kart dostępu, przygotować wirtualne zaproszenie do biura dla gościa, a także zarezerwować dla niego miejsce na parkingu podziemnym. Najemcy będą mieli też możliwość dostosowania na życzenie tzw. Connected Fit-out, obejmującego m.in. rezerwację sal spotkań, sterowanie temperaturą i oświetleniem w pomieszczeniach za pomocą aplikacji mobilnej.

Wave – kluczowe fakty i liczby:
▪ Łączna planowana powierzchnia najmu I etapu Wave: ok. 24 700 mkw. GLA, całego kompleksu: ok. 48 000 mkw.
▪ Liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych: 14/2.
▪ Planowany termin oddania do użytku przełom Q4 2019 r. - Q1 2020 r.
▪ Certyfikaty: LEED, WELL, Obiekt bez barier
▪ Dodatkowe benefity dla najemców: Connected by Skanska
▪ Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
▪ Agent wynajmujący: CBRE
▪ Autor projektu architektonicznego: śląska pracownia medusa group.

Wave, źródło: materiały prasowe

źródło: informacja prasowa, 27.09.2018