Nowy magazyn w Nysie

Ruszyła budowa inwestycji magazynowej w formule BTO dla firmy Intersnack Poland. Obiekt zrealizuje Panattoni Europe.

Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. m kw. powstanie w Nysie, obok istniejącego zakładu produkcyjnego firmy. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na marzec 2019 r., a w podpisaniu umowy pośredniczyła agencja doradcza JLL.

Nowy magazyn w Nysieźródło: materiały prasowe

Intersnack Poland to producent słonych przekąsek, właściciel marek takich jak Felix, Crispers oraz Przysnacki. Pomiędzy istniejącą fabryką a powstającym obiektem, na wysokości 4,5 m, stworzony będzie łącznik przeznaczony do transportu towarów, co zapewni elastyczne zarządzanie obrotem gotowych produktów do magazynu, a w efekcie sprawną dystrybucję na rynek polski. Na terenie budynku zastosowana zostanie posadzka o podwyższonej normie gładkości oraz oświetlenie LED wraz z czujnikami ruchu. Cała inwestycja znajduje się ok. 4 km od obwodnicy Nysy, która ułatwia dojazd do autostrady A4 przebiegającej z zachodu na wschód Polski. Zakończenie budowy planowane jest na marzec 2019 r.

Do zadań Panattoni Europe należą nie tylko nadzór budowy, odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce klienta, ale również przeprowadzenie procedur prawnych i administracyjnych - w tym działań charakterystycznych dla inwestycji typu brownfield. Deweloper dokonał konwersji gruntu, na którym powstaje nowy obiekt i przywrócił go do stanu zdatnego pod budowę nowoczesnego magazynu.


źródło: informacja prasowa, 20.08.2018