Przedłużone umowy w New City

Dwóch wieloletnich najemców prolongowało umowy najmu w warszawskim kompleksie biurowym przy ul. Marynarskiej 15. Kontrakty dotyczą łącznie prawie 900 mkw.

New City należy do funduszu Hines Global REIT, zarządzanego przez Hines Polska.

Przedłużone umowy w New CityNew City, fot. Szymon Polański, źródło: materiały prasowe

Decyzję o przedłużeniu umowy na kolejne 4 lata podjęło Europejskie Centrum Inwestycyjne SA (ECI SA). ECI SA istnieje na polskim rynku od 1996 roku, działając jako inwestor w obszarze realizacji budynków biurowych, baz logistycznych, a także projektów mieszkaniowych i wielofunkcyjnych. ECI SA ma swoją siedzibę w kompleksie od 2010 roku, obecnie zajmuje 720 mkw. powierzchni biurowej.

Na przedłużenie umowy na kolejne 3 lata i powiększenia powierzchni biurowej zdecydowało się również warszawskie biuro Hapag-Lloyd Polska Sp. z o.o. – jeden z największych morskich przewoźników kontenerowych na świecie. Po powiększeniu swojego biura od sierpnia 2018 roku, Hapag-Lloyd Polska będzie zajmować 178 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie New City.

Na kompleks biurowy New City składają się budynki New City oraz New City 2, o łącznej powierzchni ponad 44 000 mkw. Kompleks położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania łączącego cztery najważniejsze arterie Mokotowa – aleję Wilanowską oraz ulice: Marynarską, Wołoską i Gintrowskiego. New City jako jedyny obiekt w tej części Mokotowa dysponuje wjazdami z trzech stron (od ulicy Marynarskiej, Cybernetyki i Postępu). W sąsiedztwie kompleksu znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe.


źródło: informacja prasowa, 08.08.2018