Nowe umowy w biurowcu Oxygen

Firma EPP podpisała dwie nowe umowy najmu na ponad 1 500 mkw. powierzchni biurowej w szczecińskim budynku.

Do grona najemców biurowca dołączył bank Citi Handlowy, natomiast firma technologiczna DGS zdecydowała się na rozszerzenie dotychczasowej współpracy.

Nowe umowy w biurowcu OxygenOxygen, źródło: materiały prasowe

Citi Handlowy wprowadzi się do budynku w sierpniu i zajmie 518 mkw. powierzchni zlokalizowanej na siódmym piętrze. Firma DGS Business Services Sp. z o.o. będąca częścią globalnej organizacji DGS, należącej do duńskiej Grupy kapitałowej William Demant, która zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, urządzeń diagnostycznych oraz interaktywnych urządzeń komunikacyjnych. Spółka wynajęła od sierpnia 2018 r. dodatkowe blisko 1 000 mkw., powiększając tym samym swoje biuro do ponad 5 200 mkw.

Oxygen to dziewięciokondygnacyjny budynek klasy A zlokalizowany w ścisłym centrum Szczecina, przy skrzyżowaniu dwóch głównych ulic, blisko centrum handlowego Galaxy. Obiekt oferuje łącznie ponad 14 000 mkw. powierzchni pod wynajem. Wśród najemców budynku znajdują się m.in. takie firmy jak: infinIT Codelab, Macrobond, PKO BP, Medicover, Yara i Diebold Nixdorf BPO.

Nowe umowy w biurowcu OxygenOxygen, źródło: materiały prasowe

W budynku zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne. Biurowiec został wyposażony m.in. w wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, nowoczesny i energooszczędny system klimatyzacji, monitoring i system kontroli dostępu. Do dyspozycji pracowników i klientów biurowca jest 181 miejsc postojowych na parkingach naziemnym i podziemnym.

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 18 obiektów handlowych, sześć biurowych oraz dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 790 000 mkw. Projekty EPP zlokalizowane są w 19 największych miastach w Polsce.


źródło: informacja prasowa, 26.07.2018