Nowy właściciel Spektrum Tower

Warszawski biurowiec klasy A, zlokalizowany w sercu warszawskiego CBD przy ulicy Twardej 18, został sprzedany przez Europa Capital spółce inwestycyjnej Globalworth.

Wartość transakcji to około 101 milionów euro.

Nowy właściciel Spektrum TowerSpektrum Tower, źródło: materiały prasowe

Spektrum Tower oferuje około 29 500 mkw. powierzchni użytkowej, która jest wynajęta w ponad 90%. Wśród najemców znajdują się międzynarodowe firmy o zróżnicowanym profilu biznesowym, m.in. BuroHappold, Ecovadis, BGŻ BNP Paribas, Westwing i Calzedonia. Wielu z nich zdążyło zwiększyć zajmowaną w budynku powierzchnię. Średnioważony czas trwania najmu to około 5 lat. Biurowiec oferuje liczne udogodnienia, m.in. jedną z największych siłowni w Warszawie (CityFit), centrum usług medycznych oraz dwie restauracje.

Nieruchomość była zarządzana przez firmę WX Management Services, która koordynowała marketing, leasing, projekty fit-outowe i remontowe budynku. Za doradztwo inwestycyjne po stronie sprzedającego, na zasadzie wyłączności, była odpowiedzialna Apleona GVA. Usługi doradcze po stronie sprzedającego świadczyła również firma Dentons, z kolei Linklaters, BuroHappold, Deloitte i CBRE wspierali przy transakcji kupującego.


źródło: informacja prasowa, 12.07.2018