Nowa Fabryczna zmieniła właściciela

Skanska sprzedała łódzki budynek biurowy funduszowi inwestycyjnemu Niam. Szwedzki inwestor po raz trzeci wybrał projekty Skanska w Polsce.

Nowa Fabryczna zmieniła właścicielaNowa Fabryczna, fot. materiały prasowe

Nowa Fabryczna, oficjalnie otwarta w październiku ubiegłego roku, przyciągnęła globalnych graczy, takich jak polski oddział Cybercom, centrum finansowe Whirpool, McCormick EMEA Shared Services Center czy centrum usług Fujitsu.

Nowa Fabryczna to pierwsza inwestycja oddana do użytku w Nowym Centrum Łodzi (NCŁ) i jednocześnie jeden z dwóch projektów realizowanych przez spółkę biurową Skanska w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Łódź Fabryczna. Biurowiec dostarcza 21 500 mkw. nowoczesnej powierzchni, gdzie docelowo może pracować nawet 2,5 tys. osób.

Nowa Fabryczna jest siódmym z kolei budynkiem Skanska (zrealizowanym w ramach trzech projektów biurowych), który trafia do portfela Niam. Tym samym Łódź jest trzecim miastem regionalnym, które znalazło się na celowniku inwestora. Wcześniej fundusz zakupił od Skanska portfolio budynków na południu Polski: Axis i budynek Kapelanka 42 w Krakowie i dwa budynki Silesia Business Park w Katowicach, a pod koniec 2017 roku dwa budynki kompleksu High5ive w Krakowie.

Pracownicy Nowej Fabrycznej mają do dyspozycji przestronne, zielone patio z kaskadą schodów, gdzie latem może odbywać się np. kino letnie. Przestrzeń biurowa uzupełniona jest o balkony i zielone tarasy dostępne na najwyższych piętrach, a także rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów – parking rowerowy, szatnie i prysznice. Poza certyfikatem LEED na poziomie złotym budynek będzie certyfikowany również jako „Obiekt bez barier”. To potwierdzenie, że biurowiec jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, młodych rodziców czy seniorów.

Nowa Fabryczna zmieniła właścicielaNowa Fabryczna, fot. materiały prasowe

W czerwcu 2017 roku Skanska rozpoczęła realizację swojego drugiego projektu biurowego na terenie NCŁ – Bramy Miasta. Pierwszym łódzkim projektem Skanska był Green Horizon.

Nowa Fabryczna – kluczowe fakty i liczby:

• Powierzchnia najmu budynku wynosi 21 500 mkw.
• Budynek składa się z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, z 210 miejscami parkingowymi dla najemców.
• Biurowiec uzyskał certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold.
• Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni medusa group.
• Generalnym wykonawcą budynku była Skanska S.A.
• Oddanie do użytku 3Q 2017 r.


źródło: informacja prasowa, 05.03.2018