34 000 mkw. nowej powierzchni biurowej przy ul. Tischnera

Tischnera Office - tak nazywa się nowy obiekt biurowo-usługowy o powierzchni blisko 34 000 mkw., który powstaje przy ul. ks. Tischnera w Krakowie. Inwestorem i generalnym wykonawcą projektu jest Cavatina Holding SA.

34 000 mkw. nowej powierzchni biurowej przy ul. TischneraTischnera Office, fot. materiały prasowe

Tischnera Office zaprojektowano na planie podkowy. W dwóch kondygnacjach podziemnych i na parterze zaplanowano miejsca parkingowe. Pozostała przestrzeń, do 9 piętra, będzie przeznaczona na biura. Każde z nich można zaaranżować zgodnie z indywidualnymi potrzebami najemców. Wyróżnikiem projektu będą tarasy na wszystkich kondygnacjach powyżej trzeciego piętra.

Główne wejście do budynku zaprojektowano od ul. Tischnera. W bezpośrednim sąsiedztwie działa przystanek autobusowy obsługujący 7 linii, a w pobliżu - pętla tramwajowa Łagiewniki z pięcioma liniami. Na najemców korzystających z samochodów czeka około 700 miejsc parkingowych.

34 000 mkw. nowej powierzchni biurowej przy ul. TischneraTischnera Office, fot. materiały prasowe

Grupa Cavatina jest deweloperem i generalnym wykonawcą w zakresie budownictwa oraz fit-out. Grupa posiada własną pracownię architektoniczną, zatrudniającą prawie 60 architektów w Polsce i poza jej granicami. Grupa zapoczątkowała aktywność deweloperską w segmencie biurowym od Krakowa. Jako pierwszy powstał trójetapowy projekt Equal Business Park o łącznej powierzchni najmu wynosi ponad 48 tys. mkw. Grupa Cavatina obecna jest również we Wrocławiu, w Warszawie i Gdańsku. Obecnie Grupa jest w trakcie akwizycji nowych nieruchomości w ramach II fazy inwestycyjnej. Począwszy od II kwartału 2018 rozpoczyna budowę kolejnych biurowców w 5 największych miastach polski, po których ukończeniu prognozowane jest przekroczenie przez grupę łącznego progu 525 tys. mkw. GLA w odniesieniu do wybudowanych obiektów.


źródło: materiały prasowe