600 mkw. dla Solteq we wrocławskim biurowcu

Nowym najemcą budynku Wrocław 101. została fińska firma dostarczająca rozwiązania IT i produkująca oprogramowanie.

Najemcę reprezentowała firma Cushman & Wakefield, a właściciela budynku, Crownway Investments - firma Knight Frank.

600 mkw. dla Solteq we wrocławskim biurowcuWrocław 101, fot. materiały prasowe

Firma Solteq to dostawca rozwiązań IT i producent oprogramowania, specjalizujący się w cyfrowym zaangażowaniu klienta. Zatrudnia ponad 500 ekspertów, którzy pracują w trzech krajach, aby rozwijać i wprowadzać rozwiązania dla klientów z krajów skandynawskich, innych części Europy, Ameryki Północnej, Azji i Australii. W 2016 roku dochody ze sprzedaży internetowej firmy Solteq osiągnęły 63 miliony euro.

Wrocław 101 to budynek zlokalizowany na odnowionym placu przy dworcu Wrocław Główny. Budynek wyróżnia się reprezentacyjnym wykonaniem (przeszklone dwa najwyższe piętra budynku, trawertynowa elewacja), holem recepcyjnym oraz funkcjonalnymi częściami wspólnymi. Bezpośrednie sąsiedztwo przystanków autobusowych i tramwajowych zapewnia komunikację z każdą częścią miasta.

Crownway Investments jest prywatną firmą deweloperską, która realizuje projekty biurowe, hotelowe oraz handlowe w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Polsce. We Wrocławiu firma jest również właścicielem Pasażu Pod Błękitnym Słońcem zlokalizowanego na Rynku Starego Miasta.


źródło: informacja prasowa, 23.01.2018