Griffin Premium RE.. kupuje 3 obiekty biurowe

Sprzedającym była spółka Echo Polska Properties (EPP), a nieruchomości zlokalizowane są w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu.

Przedmiotem transakcji o wartości ok. 160 mln były: West Gate we Wrocławiu, Tryton Business House w Gdańsku oraz A4 Business Park w Katowicach.

- Ta transakcja w istotny sposób zwiększa wartość naszego portfela do około 700 milionów euro. Jest także ważnym krokiem w kierunku realizacji naszej misji, jaką jest zostanie wiodącym w Polsce właścicielem powierzchni biurowej – powiedziała Małgorzata Turek, prezes GPRE. – Mijający rok był dla naszej firmy bardzo ważny, w nadchodzącym spodziewamy się przyspieszenia realizacji naszej strategii.

GPRE, spółka działająca w formule REIT, ma za sobą udany debiut na GPW, który był drugim co do wielkości debiutem w 2017 roku. Jesienią do akcjonariuszy spółki dołączył Globalworth, międzynarodowy fundusz inwestujący w sektorze nieruchomości, notowany na parkiecie AIM Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie oraz jeden z najbardziej renomowanych właścicieli powierzchni biurowych regionie, który ma odegrać kluczową rolę w realizacji strategii GPRE.

West Gate to nowoczesny budynek biurowy o powierzchni 16 600 m kw. GLA, znajdujący się w północno-zachodniej części Wrocławia. Dzięki przebiegającej nieopodal obwodnicy biurowiec jest doskonale skomunikowany z centrum miasta. Budynek ma kształt litery L, a każde piętro liczy ok. 2 700 m kw. powierzchni. Posiada 2-piętrowy podziemny parking na ok. 320 samochodów. West Gate sąsiaduje z West Link, nieruchomością w budowie.

A4 Business Park to kompleks trzech budynków biurowych o powierzchni 30 600 m kw GLA, znajdujący się w Katowicach. Budynek I składa się z 7 pięter, natomiast budynki II i III to budowle 10-piętrowe. Ponadto obiekt wyposażony jest 10-poziomowy, wolno stojący parking na ponad 600 pojazdów.

Tryton Business House to liczący 24 000 m kw. GLA budynek biurowy w Gdańsku, zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Jana z Kolna i Wałów Piastowskich, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Tryton Business House składa się z 11-piętrowej wieży i dwóch sześciopiętrowych budynków połączonych zadaszonymi pasażami umożliwiającymi komunikację bez wychodzenia na zewnątrz.

Najemcami w wyżej wymienionych biurowcach są renomowane firmy, jak Intel, IBM czy Nokia, które zajmują łączną powierzchnię ok. 71 tys. m kw. GLA i generują stabilny zysk operacyjny netto w wysokości ok. 11,7 miliona euro.  


źródło: informacja prasowa, 27.12.2017