Wiecha na biurowcu przy Al. Jerozolimskich

Zawieszeniem symbolicznej wiechy na 14. piętrze biurowca Equator IV zakończyły się prace nad konstrukcją budynku, który osiągnął już docelową wysokość 55 metrów.

Właściciel budynku, firma Karimpol Polska, planuje oddanie go do użytku w czerwcu 2018 roku. Generalnym wykonawcą biurowca jest Warbud S.A.

Equator IV to budynek klasy A o łącznej powierzchni blisko 35 tys. mkw., z czego 20 130 mkw. to powierzchnia najmu przeznaczona na biura, a 682 mkw. na parterze na część handlowo-usługową oraz stołówkę. Jest to czwarty biurowiec znajdujący się w ciągu kompleksu przy Al. Jerozolimskich i ósma inwestycja Grupy Karimpol w Warszawie.

Wiecha na biurowcu przy Al. Jerozolimskich

W biurowcu znajdzie się 7 wind, 226 miejsc parkingowych dla samochodów na 4 poziomach podziemnych, 78 stojaków rowerowych oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów. Dodatkowo przed budynkiem będzie dostępnych 40 miejsc dla samochodów. Zarówno biurowiec, jak i cały teren będą w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Equator IV jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski.

"Do końca roku zamierzamy wykonać elewacje na wszystkich kondygnacjach biurowych, uzyskując tym samym szczelność budynku, w celu prowadzenia dalszych prac wykończeniowych. Całość elewacji planujemy zakończyć w lutym 2018 roku. W wyniku zmiany metody wykonania izolacji na dachu, z tradycyjnej na technologię białej wanny, warstwy dachowe układane są znacznie szybciej. Dzięki temu niższa część dachu jest już zakończona, natomiast wyższą ukończymy jeszcze w tym roku. Węzły sanitarne wykonane są do piątego piętra, zaś na początku przyszłego roku zostanie uruchomiona wentylatorownia na parterze. Kolejną, usytuowaną na 14 piętrze, uruchomimy już w marcu. Prace związane z zagospodarowaniem terenu Warbud rozpocznie na przełomie stycznia i lutego" - podsumował kierownik budowy firmy Warbud S.A., Łukasz Blusiewicz.

Equator IV ma już pierwszego najemcę – klub fitness Zdrofit, który zajmie powierzchnię 1 662 mkw. na dwóch poziomach budynku. Na parterze będzie znajdowała się recepcja klubu, a na całym pierwszym piętrze przestronne sale do ćwiczeń. Fitness Zdrofit w Equator IV będzie jedną z największych w Warszawie placówek należących do sieci. Komercjalizacją projektu zajmują się wspólnie firmy JLL oraz Colliers.

Wiecha na biurowcu przy Al. Jerozolimskich

W bezpośrednim sąsiedztwie biurowca znajdują się przystanki 3 linii autobusowych, a o 750 metrów oddalony jest węzeł komunikacyjny Plac Zawiszy, gdzie są zlokalizowane przystanki kolejnych 10 linii autobusowych, 6 linii tramwajowych oraz stacje PKP, SKM i WKD. Ścisłe centrum miasta znajduje się w odległości 1 kilometra, a Lotnisko Chopina jest oddalone o 7 kilometrów.

Equator IV w liczbach:
• 55 m. wysokości   
• 34 935 mkw. – powierzchnia całkowita budynku
• 20 130 mkw. powierzchni biurowej
• 682 mkw. powierzchni handlowo-usługowo-gastronomicznej
• 18 kondygnacji (14 naziemne i 4 podziemne)
• 226 podziemnych miejsc parkingowych i 40 miejsc naziemnych
• 78 stojaków dla rowerów
• 7 wind

źródło: informacja prasowa, 14.12.2017