Skanska sprzedała warszawski biurowiec

Pierwszy budynek kompleksu biurowego Generation Park zmienił właściciela - została nim HANSAINVEST Real Assets GmbH – jedna z największych firm inwestycyjnych w Niemczech.

To druga transakcja funduszu w Polsce i druga z biurową spółką Skanska.

Skanska sprzedała warszawski biurowiecGeneration Park X

Pierwszy z trzech budynków kompleksu Generation Park to ok. 21 tys. mkw. powierzchni biurowej, która została oddany do użytku w listopadzie bieżącego roku. Już w grudniu przeprowadzkę rozpocznie zespół Citi Service Center Poland, który zajmie w sumie niemal 19 000 mkw., tworząc w Warszawie jedno z największych centrów usług wspólnych Citi na świecie. Generation Park zlokalizowany jest w nowej dzielnicy biznesowej Warszawy, przy Rondzie Daszyńskiego, w pobliżu linii metra. Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Pierwszy budynek warszawskiego kompleksu to drugi zakup funduszu zarządzanego przez Hansa Invest w ciągu ostatniego roku w Polsce. W grudniu 2016 roku fundusz zakończył transakcję kupna Atrium 2, swoją pierwszą na rynku biurowym w Polsce.

Generation Park będzie największą inwestycją biurową Skanska w Warszawie. Kompleks będzie składać się z trzech budynków biurowych o całkowitej powierzchni najmu sięgającej 84 tys. mkw. Najwyższym z budynków projektu będzie 140-metrowa wieża (180 metrów wraz z iglicą). Budynki będą certyfikowane niezależnie od siebie w systemie LEED na poziomie Platinum oraz otrzymają certyfikat „Obiekt bez Barier”.

Skanska sprzedała warszawski biurowiecGeneration Park X

W trakcie transakcji sprzedaży HANSAINVEST Real Assets doradzała firma MF Capital, z kolei Colliers International i Cushman & Wakefield wspomagały Skanska. Doradcami prawnymi w trakcie transakcji były firmy Greenberg Traurig - po stronie nabywcy - oraz Dentons - po stronie sprzedającego.

Generation Park: kluczowe fakty i liczby
• Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: 84 000 mkw. (X: 21 000 mkw., Y: 44 000 mkw., Z: 19 000 mkw.);
• Budynek X: 10 kondygnacji naziemnych, 2 podziemne, budynek Y: 34, budynek Z:14;
• Liczba miejsc parkingowych w całym kompleksie: 600 + 370 dla rowerów;
• Projekt otrzyma certyfikat LEED na poziomie Platinum;
• Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.;
• Autorem projektu architektonicznego jest pracownia JEMS Architekci.

źródło: informacja prasowa, 28.11.2017