biura
lokale
magazyny
konferencje
grunty
mapa ofert
firmy
wiadomości
Zielone wyróżnienie dla łódzkiego biurowca

Teal Office, jedna z dwóch nowych inwestycji realizowanych na terenie OFF Piotrkowska Center w Łodzi, otrzymał wyróżnienie w systemie oceny proekologiczności budynków BREEAM.


Teal Office, widok od strony pasażu Off Piotrkowska Center
Projekt uzyskał klasyfikację „Outstanding” w kategoriach „Energia”, „Transport” oraz „Zdrowie i jakość życia”, wyprzedzając na tych polach inne łódzkie inwestycje.

Certyfikat potwierdza, że już na etapie projektu Teal Office spełnił restrykcyjne wymagania klasyfikacji ustanowionej przez Building Research Establishment (BRE), niezależny brytyjski instytut badawczy. Obiekt, którego budowa ruszyła na przełomie kwietnia i maja, zostanie zrealizowany w poszanowaniu nie tylko dla idei zrównoważonego rozwoju, ale też dla zdrowia i komfortu jego użytkowników oraz wszystkich odwiedzających kompleks OFF Piotrkowska Center.

Więcej niż budynek
Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty wielokryterialnej klasyfikacji, projekt Teal Office uzyskał ocenę "very good". Budynek spełnił ponad 85% wymagań w kategoriach „Energia”, „Transport” oraz „Zdrowie i jakość życia”, zgodnie z systemem oceny BREEAM 2013 New Construction: Offices. To najwyższy dotychczasowy wynik w Łodzi. Ocena asesorów potwierdza nie tylko wyjątkową lokalizację, skomunikowanie i dbałość o zastosowanie zielonych technologii wewnątrz budynku, ale też zrównoważone koncepcje związane z przestrzenią wokół niego.


Michał Smulski
„Chcemy propagować zdrowy i aktywny styl życia. Dzień na OFFie zaczniemy, dojeżdżając wygodnie komunikacją bądź rowerem miejskim. Własny jednoślad pozostawimy zaś w zadaszonej, oświetlonej i strzeżonej strefie, która uzupełni pasaż OFFa” – wylicza Michał Smulski, odpowiedzialny za zarządzanie procesem certyfikacji po stronie zarządcy inwestycji, OPG Property Professionals.

„Ci, którzy od dwóch kółek wolą cztery, skorzystają z parkingu ze stacją do ładowania aut elektrycznych. Dodatkowo planujemy oddanie do dyspozycji lokatorów OFFa samochodów współdzielonych w systemie car-sharing. Pozwoli to na zmniejszenie zapotrzebowania na miejsca parkingowe oraz ograniczenie ruchu drogowego i zanieczyszczeń środowiska” – dodaje.

Jedna z najbardziej zrównoważonych inwestycji biurowych w Łodzi
Obiekt wyposażony zostanie w szereg ekologicznych technologii – m.in. szybkie windy o niskim poborze mocy czy rozwiązania oszczędzające zużycie wody w toaletach. Odpowiednią temperaturę w biurze zapewni klimatyzacja z efektywnym odzyskiem ciepła oraz funkcją free cooling, która umożliwi wykorzystanie darmowych pokładów chłodu z powietrza do schłodzenia wnętrza budynku.

Klimatyzację uzupełnią wysokie, otwieralne okna z pakietami trzyszybowymi, które pozwolą na zrównoważone korzystanie z instalacji – zwłaszcza w sezonie jesiennym i wiosennym. Okna wyposażone zostaną w wewnętrzne rolety od strony zachodniej i południowej, co pomoże ograniczyć nagrzewanie i nadmierne nasłonecznienie wnętrz w ciągu dnia. Światło naturalne dopełni energooszczędne oświetlenie LED-owe, a całość zwieńczy dach zielony, który umożliwi dodatkową produkcję tlenu i absorpcję dwutlenku węgla z powietrza. Ponadto inwestor rozważa możliwość posadzenia na dachu wydzielonej pasieki lub domków dla dziko żyjących owadów.


Teal Office, widok od strony ul. Roosevelta
Za komfort użytkowników budynku odpowiadać będzie inteligentny system sterowania, który zautomatyzuje pracę klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia i kontroli dostępu. Optymalizacja działania systemów po godzinach pracy i w dni wolne pozwoli na znaczące oszczędności w zużyciu energii elektrycznej i ułatwi zarządzanie budynkiem. Ten ostatni element został oceniony w certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”.

Na czym polega certyfikat BREEAM?
Certyfikat BREEAM to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie metod oceny klasyfikacji proekologiczności budynków. BREEAM wyznacza standardy najlepszych praktyk w zrównoważonym budownictwie. Otrzymanie certyfikatu wiąże się z koniecznością spełnienia całego szeregu kryteriów związanych zarówno z energooszczędnością, jak i z systemem zarządzania, począwszy od zastosowanych materiałów i technologii budowlanych, aż po sposób, w jaki budynek będzie oddziaływał na jego użytkowników i najbliższe otoczenie.Michał Styś
To właśnie ten ostatni element stanowił prawdziwe oczko w głowie inwestora. „Uzyskana ocena certyfikacji stanowi zwieńczenie wysiłku, jaki włożyliśmy w stworzenie budynku nowoczesnego, zrównoważonego i harmonijnie wkomponowanego w zabytkową tkankę, czyli dopełniającego rewitalizację o aspekt ekologii i odpowiedzialnego rozwoju. To projekt utrzymany w duchu OFFa” – podsumowuje Michał Styś, szef OPG Property Professionals.


źródło: informacja prasowa, 15.05.2017

Strona główna Kontakt Praca Regulamin i polityka cookies Informacje prawne Reklama Programy dla biur nieruchomości Notes Nieruchomości Kraków Kraków

Powierzchnie biurowe w regionach: dolnośląskie | kujawsko-pomorskie | lubelskie | lubuskie | łódzkie | małopolskie | mazowieckie | opolskie | podkarpackie | podlaskie | pomorskie | śląskie | świętokrzyskie | warmińsko-mazurskie | wielkopolskie | zachodniopomorskie

© 2005-2018 FRISCOM s.c. Wszystkie prawa zastrzeżone.