Debiut Tower Investments na NewConnect

Tower Investments, deweloper powierzchni handlowych, zadebiutował na parkiecie rynku NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 80 886 akcji serii A oraz 250 250 akcji serii B o wartości nominalnej 1 zł każda.

Do godziny 12:00 akcje spółki zwyżkowały o 49,98% do poziomu 59,99 zł, a wartość obrotów sięgnęła poziomu 15 643 zł. W marcu spółka pozyskała z emisji prywatnej 10 mln złotych. Środki zostały przeznaczone na rozwój działalności oraz nowe projekty deweloperskie. Docelowo warszawski deweloper widzi swoje miejsce na parkiecie głównym GPW.

– Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona spółek notowanych na NewConnect. Weszliśmy na giełdę, aby pozyskać finansowanie oraz zwiększyć wiarygodność spółki w oczach kontrahentów i  instytucji finansowych. W ostatnim czasie notujemy skokowy wzrost skali naszego biznesu, co jest dla nas dobrym prognostykiem. Jeśli uda nam się zrealizować założone cele, w drugiej połowie 2017 roku chcemy przenieść notowania na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych – mówi Bartosz Kazimierczuk, Prezes Zarządu.

Tower Investments sp. z o.o. działa na rynku od 2005 roku. Kompleksowo obsługuje największe sieci handlowe, od wyboru lokalizacji, poprzez nabycie nieruchomości i pozyskania zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu „pod klucz”. Klientami spółki są sieci handlowe, m.in. Netto, Biedronka, Bricomarche, Intermarche, koncerny paliwowe oraz sieci fast food, np. Burger King.  Spółka w trzy miesiące po prywatnej ofercie akcji zwiększyła wartość sprzedażową portfela nieruchomości do 215 mln. zł z 85 mln zł na koniec 2015 roku.

– Z prywatnej emisji akcji pozyskaliśmy 10 mln. zł. Od tego czasu spadł na nas deszcz projektów. Z każdym tygodniem liczba realizowanych przez nas zleceń rośnie – zyskujemy nowe umowy. To efekt przyjętej przez nas strategii, której jednym z głównych założeń jest wysoka jakość świadczonych przez nas usług. Uczymy się na doświadczeniach najlepszych, posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży – to nasza przewaga konkurencyjna – mówi Kazimierczuk, który przez lata rozwijał niemiecką sieć stacji paliw Dea (w 2001 roku przejętą przez Shell) oraz zarządzał rozwojem sieci Kaufland, pełniąc również funkcję członka zarządu tej sieci.

Strategia Tower Investmensts na najbliższe lata zakłada m.in. stworzenie funduszu dla wynajętych lokali i parków handlowych w formule REIT na bazie nieruchomości, które realizuje dla klientów. W planach spółki jest także rozwój swojej sieci parków handlowych Shopin – „szytych na miarę” obiektów handlowo-usługowych dopasowanych do lokalizacji i warunków w danym mieście, z własnymi miejscami parkingowymi. Dotychczas deweloper zrealizował dwa własne parki Shopin – w Łodzi Nowosolnej i Garwolinie.

W ubiegłym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie blisko 44 mln zł, spółki z grupy Tower Investments wypracowały 5,8 mln zł zysku netto.

źródło: informacja prasowa, 12.07.2016