Biurowiec Eurocentrum z pozwoleniem na budowę

Eurocentrum, obiekt biurowy klasy A+ zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich w Warszawie, uzyskał ostateczne pozwolenie na budowę. Projekt będzie przygotowany do realizacji w IV kwartale br. Inwestorem jest spółka celowa Dakota Investments Sp. z o.o., należąca do Grupy Capital Park. Projekt biurowca przygotowany został przez pracownię PRC Architekci.

Eurocentrum to 15-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni najmu około 70 000 m2, której towarzyszą pasaż handlowo-usługowy i wewnętrzne patia z zielonymi ogrodami. Zielone atria i ściana naturalnej zieleni w głównym holu to rozwiązania rzadko spotykane w tej klasie budynków - usprawniają wymianę powietrza, tworząc naturalny, przyjazny mikroklimat. Na parterze budynku hol wejściowy łączy się z dwupiętrowym pasażem, który tworzy wewnętrzną ulicę. Znajdą się tam liczne kawiarnie, restauracje i punkty usługowe.

Biurowiec gwarantuje elastyczne dostosowanie powierzchni do różnych koncepcji, np. układu gabinetowego lub otwartego, tzw. open space. Ekonomiczne podziały powierzchni z ograniczonym do minimum współczynnikiem powierzchni wspólnej (add-on factor) mają zapewnić racjonalne gospodarowanie powierzchnią najmu. Obsługę kondygnacji zapewni 18 nowoczesnych wind zgrupowanych w trzech niezależnych pionach komunikacyjnych. Dodatkowe windy usprawnią komunikację z poziomów parkingowych. Do dyspozycji najemców będzie parking z 611 miejscami postojowymi na 3 kondygnacjach podziemnych oraz 158 miejsc naziemnych, w tym 109 ogólnodostępnych.

Położenie biurowca Eurocentrum – w Alejach Jerozolimskich w Warszawie, w pobliżu  planowanego do gruntownej modernizacji dworca Warszawa Zachodnia oraz placu Zawiszy – sprawić ma, że biura będą łatwo dostępne z praktycznie każdej dzielnicy i podwarszawskich miejscowości, a także z miast tworzących Warszawski Obszar Metropolitalny. Budynek zlokalizowany jest przy 3-pasmowej jezdni Alei Jerozolimskich, zapewniającej dojazd do centrummiasta w ciągu 10 minut. Komunikacja z Eurocentrum zostanie dodatkowo usprawniona dzięki lewoskrętowi z Alei Jerozolimskich - dla kierowców jadących z kierunku zachodniego w stronę centrum - i wewnętrznej drodze spowolnionego ruchu. Atutem tego położenia jest możliwość dojazdu do biurowca zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. W pobliżu inwestycji przecina się aż 17 linii miejskich autobusów. Dla osób mieszkających poza Warszawą znacznym ułatwieniem jest bliskość dworców: Warszawa Zachodnia oraz kolejek WKD i SKM. Dzięki uruchamianej wkrótce nowej linii SKM także do lotniska na Okęciu będzie można stąd dotrzeć w 10 min. Dodatkowym udogodnieniem jest również bliskość centrów handlowych Blue City i Reduta.


O inwestorze

Grupa Capital Park aktywnie działa na polskim rynku nieruchomości od 2003 roku. Od 2004 inwestuje wspólnie z międzynarodowym funduszem private equity Patron Capital Partners dysponującym kapitałem w kwocie ponad 1,7 mld euro. Obecnie na portfel inwestycyjny Grupy Capital Park składa się ponad 353 000 m2 powierzchni biurowej, handlowej, mieszkaniowej w budynkach istniejących i przeznaczonych do realizacji. W trakcie swojej dotychczasowej działalności Grupa Capital Park przeprowadziła procesy inwestycyjne i skutecznie sprzedała 22 nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe.

O pracowni PRC Architekci

Pracownia PRC Architekci powstała w 1997 r. Do projektów biurowych w Polsce zaprojektowanych przez pracownię można zaliczyć m.in. luksusowy biurowiec Liberty Corner w Warszawie, siedzibę Zarządu Morskiego nowego Portu Kontenerowego w Gdańsku czy zespołu budynków biurowych w Łodzi dla funduszy Arka. Spółka odpowiadała także za reorganizację, modernizację i projekt biur Citi Bank w Warszawie. Wśród projektów hotelowych znalazły się m.in.: pięciogwiazdkowy Hotel Le Regina w Warszawie i czterogwiazdkowy Holiday Inn w podwarszawskim Józefowie.
 

źródło: informacja prasowa MediaDem, 16.06.2010