W Pabianicach rusza „Piotr i Paweł”

Już wiosną 2009 w zrealizowanym przez Echo Investment centrum handlowym „Echo” w Pabianicach ruszy nowy market polskiej sieci sklepów spożywczych „Piotr i Paweł”.

W Pabianicach rusza „Piotr i Paweł”11 grudnia 2008 „Piotr i Paweł” podpisał umowę najmu na ponad 3 tys. m2. Umowa z dotychczasowym operatorem hipermarketu, firmą Carrefour, została rozwiązana z powodu decyzji administracyjnej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Carrefour został bowiem zobowiązany do zamknięcia sklepu w pabianickim Centrum Echo ze względu na przekroczenie udziału w rynku.

Otwarte w 2002 roku Centrum Handlowe „Echo” znajduje się przy ul. Zamkowej w Pabianicach. Na powierzchni prawie 16 tys. m2 znajduje się prawie 50 sklepów i liczne punkty usługowe, do dyspozycji klientów jest także ok. 600 miejsc parkingowych.

 „Piotr i Paweł” to działająca od 1990 roku rodzinna firma z Poznania, która sukces odniosła dzięki sieci hipermarketów spożywczo-przemysłowych - jest ich teraz prawie 50 w ponad 30 miastach w Polsce. Echo Investment SA to z kolei jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak dotąd firma zrealizowała w 28 miastach Polski blisko 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Echo Investment realizuje również dwa centra handlowo-rozrywkowe w Rumunii i na Węgrzech.


źródło: informacja prasowa Echo Investment, 15.12.2008

BD